Karanténa v MŠ

10.09.2020 18:15

Vážení rodiče,

dnes odpoledne jsem byla informována KHS (Krajská hygienická stanice) o pozitivním testu na COVID-19 u jednoho dítěte ze třídy Ptáčci.
KHS od pátku 10. 9. 2020 nařídila karanténu pro děti a učitelky ze třídy Ptáčci. Zítra v pátek 10. 9. 2020 vás KHS bude kontaktovat s dalšími informacemi.
Dále má od zítřka nařízenou karanténu paní učitelka ze třídy Rybičky a některé děti ze třídy Rybičky.
Karanténa byla KHS stanovena do 17. 9. 2020 (včetně).

Každý zákonný zástupce dítěte, které bylo v kontaktu s pozitivně testovaným dítětem, byl mnou telefonicky informován a bude kontaktován KHS. Zítra bude třída Rybičky otevřena pro děti, které nebyly v kontaktu s pozitivně testovaným dítětem a o průběhu v příštím týdnu bude rozhodnuto dle pokynů KHS.

Zároveň prosím rodiče ze třídy Rybičky o zvážení zítřejší docházky dětí do MŠ.

Podle metodiky ministerstva zdravotnictví pro KHS by se škola měla zavírat, pokud je v povinné karanténě více jak třicet procent pedagogů nebo dětí, což je náš případ. Sledujte, prosím, www stánky s dalšími informacemi.

Děkuji za pochopení a případné dotazy ráda zodpovím.

Bc. Edita Lipavská