Co nás čeká v týdnu od 23. 1. 2023 do 27. 1. 2023

22.01.2023 20:53

PONDĚLÍ 23.1.2023:

SMRČKOVNÍČKOVA POHÁDKA – O Smolíčkovi a o tom, jak jelen neposlouchal.

Pohádku si děti vyslechnou v Orlovně. Na pohádku navážeme překážkovou dráhou.

Z MŠ odcházíme do Orlovny v 8:30h po svačiněProsíme o příchod dětí do 8h, aby se stihly nasvačit. Potřebujeme s sebou batůžek s pitím.

ÚTERÝ 24. 1.2023:

Zveme Vás na odpolední dílnu dětí a rodičů (v čase od 15h do 16h), kde budeme tvořit zimní lucerničky ze zavařovacích sklenic, které udělají radost klientům v Ledaxu. Prosíme o přinesení si s sebou jedné skleničky bez etiket, vše ostatní bude k dispozici ve školce (viz pozvánka v příloze).

STŘEDA 25.1.2023  – VÝLET AUTOBUSEM DO LESA NA DVOŘISKU

Celá školka pojede objednaným autobusem do lesa na Dvořisku. Odjíždíme v 8:45h po svačině.

Prosíme o přivedení dětí do 8h, aby se stihly nasvačit.

Budeme potřebovat teplé oblečení, obuv, rukavice a batůžek. Do batůžku prosíme přibalit dětem termosku s teplým čajem, případně doplníme ve školce. Budeme se těšit na pana myslivce a na jeho vyprávění, jak pečuje o lesní zvěř a ptactvo v zimním období. Nebudou chybět ani úkoly. Prohlédneme si zimní les,  a uvítáme, když děti vezmou do krmelce jablíčko nebo mrkev pro zvířátka. V případě, že přibalíte pečivo, bude určeno kachnám, ne lesní zvěři.

ČTVRTEK 26.1.2023

Vyrobíme si závěsné krmítko ze šišek a jablíček, které rozvěsíme na větve stromů a keřů na zahradě MŠ a blízkém okolí.

PÁTEK 27.1.2023:

Čeká nás 8. lekce plavání. Z MŠ odcházíme v 7:20h, sraz dětí před bazénem v 7:40h. Děti z obou tříd, které neplavou, budou spojeny a v 10h potěší seniory v Ledaxu společnými aktivitami a vyrobenými lucerničkami.

Děti, které se vrátí z bazénu, si v 10:30h vyslechnou pohádku od čtecí babičky Jarušky.